Pierwsze wspólnie spędzone ferie zimowe! Pełne pozytywnych zaskoczeń, nieplanowanych zdarzeń, czasu integracji i poznawania nowych zainteresowań. Możemy więc z dumą i radością podsumować te 10 wspólnie spędzonych dni.

W pierwszym tygodniu śnieg mocno popruszył i zasypał naszą świetlicę…CHOROBAMI! Dosłownie 90% uczestników musiało przeleżeć te dni w domu. Niestety! Do tego doszedł kawał chochlika, który pomieszał dzieciom godziny wyjazdu na zajęcia LEGO do Katowic… nie wiedzieć czemu, grupa zebrała się godzinę później niż planowany był wyjazd. Cóż, zdarza się nawet najlepszym. Zostaliśmy po prostu w świetlicy na wspólnej zabawie. Kolejne dni, to wiele nieobecności. Jedynie dwójce uczestniczek, udało się wybrać na zajęcia sportowe w Radzionkowie 19 stycznia.

zdjecie 1 mosir 19-01-2017

zdjecie 2 mosir 19-01-2017

Po weekendzie grupa dała niesamowity popis mobilizacji. Zaplanowane 3 wyjazdy do MOSiR Radzionków na zajęcia sportowe dały wiele satysfakcji dzieciom, panu Jurkowi i nam – w grupie wyłonili się medaliści!

We wtorek 24.01 w zawodach ringo Jan i Darek zajęli 4 miejsce, a Emilka zajęła 2 miejsce. Oprócz tego dzieci grały w badmintona oraz siatkówkę. Jak się okazało, ta pierwsza dyscyplina bardzo ich zainteresowała.

zdjęcie 2

zdjęcie 4

Dzień później w tym samym miejscu odbył się turniej gier i zabaw. Blisko 70 uczestników w wieku od 6 do 12 lat walczyło w 11 konkurencjach. Tym razem z kolejnym medalem wrócił z rozegranych zawodów Darek (II miejsce), a pierwsze medale zdobyli: Kacper (II miejsce) i Samanta (III miejsce).

zdjecie 29

zdjęcie 28

Na zakończenie sportowych ferii turniej badmintona dla dzieci i młodzieży.. Łącznie w turnieju wzięło udział ponad 40 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum, w tym szóstka dzieci uczestniczących w zajęciach świetlicowych.
Tym razem Magda zajęła miejsce na podium – trzecie miejsce w turnieju dziewcząt uczęszczających do gimnazjum.

W czasie zajęć na miejscu, czyli w murach fundacji nie zabrakło j. angielskiego, gier i zabaw grupowych, rozgrywek w szachy, które dzieci bardzo wciągnęły i zainteresowały. Odbyło się także spotkanie w czasie którego p. Marta Krygielewicz opowiadała o sile marzeń w oparciu o swoją własną historię wędrówki szlakiem Camino po Hiszpanii.

Ferie zimowe 2017 uważamy za udane! A już od poniedziałku zaczynamy działać zgodnie ze standardowymi godzinami pracy, czyli od poniedziałku do piątku od 15.00 do 19.00. ZAPRASZAMY!

IMG_5385

IMG_5388

IMG_5393