Rozpoczęliśmy nowy rok. Żyjemy jednak nadal wspomnieniami tego, czym zajmowała się nasza fundacja w ubiegłym roku, a działo się wiele!

Ten rok zaczął się dla nas miłym zaskoczeniem, którym była nominacja Prezesa Eugeniusza Ficka raz ze swoją małżonką Dorotą do tytułu Osobowości Roku 2022 przez redakcję Dziennika Zachodniego. Wiosną zaprosiliśmy na Galę Darczyńców naszych Dobrodziejów, którzy wsparli i stale wspierają nas materialnie i finansowo.

Jesienią zaś w naszej fundacji mogliśmy wznowić Galę Wolontariatu, podczas której osoby wspomagające nas w jakikolwiek, bezinteresowny sposób swoją pracą w naszych działaniach. Zostały one przez nas zaproszone do nowej inicjatywy jaką jest “FamiloKlub” – grupa osób zasłużonych dla naszej fundacji, które mogą liczyć z naszej strony na różne profity, prezenty oraz ciągły kontakt z nami poprzez newslettery i inne treści przesyłane przez nas.

Pod koniec roku nie zabrakło też naszego Jarmarku FamilokoweLove. Pomimo niesprzyjającej pogody zainteresowanie wydarzeniem było duże. Swoim występem zaszczycił nas zespół „Albo i nie”, zespół akordeonistów oraz fagocistka. Seniorzy zadbali, by nie zabrakło niczego dla podniebienia. Każdy mógł się posilić kiełbasą z grilla, pajdą z tustym i żurem śląskim. Na deser czekało ciasto z kawą i herbatą. Za cegiełki można było obdarować siebie lub bliskich ciekawymi książkami, maskotkami i rękodziełem. Wydarzenie poprowadziła profesjonalna konferansjerka Pani Nina Siwy.

W tym roku jarmark organizowany był w ramach projektu „Seniorzy dla lokalsów”. Uczestnicy projektu- osoby w wieku 60+ wspólnie z pracownikami fundacji przygotowali inicjatywę dla lokalnej społeczności, którą był właśnie jarmark.

Projekt sfinansowano ze środków Fundacji Orlen w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”.

Szczególną sprawą dla nas jest oczywiście “Dom, który stawia na nogi”. To dzięki naszym dobrodziejom, do których też Państwo należą, mogliśmy w tym roku, po wielu naszych staraniach, otrzymać pozwolenie na budowę oraz rozpocząć prace przygotowawcze i zabezpieczające.