Wakacje naszym podopiecznym ze świetlicy środowiskowej  kojarzą się już od wielu lat z wyjazdem do Kokotka, miejscowości położonej niedaleko Lublińca. W tym roku, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wakacyjnej tradycji stało się zadość, a świetliki z wielką radością wyjechały na długo wyczekiwany obóz.

Jak zawsze podczas wyjazdów do Kokotka nasi podopieczni wzięli udział w Festiwalu Życia – największej w Polsce chrześcijańskiej imprezie plenerowej. Był to dla nich wspaniały czas wypełniony wspólna zabawą, koncertami, udziałem w zawodach sportowych, ale także głębokie przeżycie duchowe. Dla niektórych z dzieci był to pierwszy wakacyjny wyjazd w życiu!

 

7 dniowy wyjazd, który miał miejsce w dniach  4 – 10 lipca 2022  był dla dzieci okazją do tego, aby złapać oddech przed wyzwaniami nowego roku szkolnego. Obóz pozwolił również wychowawczyni lepiej poznać dzieci i ich potrzeby, a sam pobyt z dala od domu, bez rodziców sprzyjał nauce samodzielności.

 

 

Zadanie publiczne pt. „Świetlica środowiskowa – Świetliki ze Świętochłowic. Prowadzenie placówki wsparcia dziennego w formie specjalistycznej” jest współfinansowane ze środków Gminy Świętochłowice