Za nami 1 tydzień części warsztatowej w ramach nowego projektu finansowanego przez PFRON: “Rehabilitacja sztuką – arteterapia dla osób niepełnosprawnych oraz punkty wsparcia telefonicznego.

Różnorodność i wyjątkowość zajęć powoduje, że cieszą się one dużym zaangażowaniem uczestników. Są oni bardzo szczęśliwi, że mogą dzięki tym warsztatom oderwać się od swojej codzienności i przeżyć cudowne chwile próbując swoich sił  podczas oferowanych im aktywności.

Jednym z niespotykanych w naszej fundacji warsztatów są wyzwania z fotografią. Uczestnicy mogą poznać historię fotografii oraz tajniki dzięki, którym można zrobić dobre zdjęcia w różnych sytuacjach.

Nasi nowi podopieczni mogą poznać też popularne w naszej fundacji rękodzieło – ceramikę. Jest to dla nich możliwość kontaktu ze sztuką ale także ma pewien wymiar terapeutyczny.

Podobną funkcję pełnią także zajęcia muzykoterapii, dzięki którym osoby z niepełnosprawnościami, poprzez kontakt z muzyką, mogą poprawić swój stan psychiczny i emocjonalny.

Kontakt ze sztuką połączoną z naturą jest zapewniany naszym uczestnikom podczas warsztaty z florystyki. Podczas tych spotkań podopieczni mogą poznać mnóstwo informacji związanych z tworzeniem różnych kompozycji kwiatowych, ale także samemu skomponować ozdoby z roślin.

Aby po godzinach siedzenia na warsztatach rozprostować kości jest też czas na hipoterapię, podczas której osoby uczestniczące mogą poprzytulać się do konia, pojeździć na nim, a nawet się z nim zaprzyjaźnić i zaopiekować na chwilę.

 

Nasz projekt dopiero się rozkręca. Niebawem dojdą do niego nasi kolejni uczestnicy, więc emocji na pewno nie zabraknie, o czym z chęcią opowiemy.

Projekt “Rehabilitacja sztuką – arteterapia dla osób niepełnosprawnych oraz punkty wsparcia telefonicznego” jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.