Jak powiedział sławny amerykański polityk Benjamin Franklin

„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu.”

Idąc tym tropem rozpoczęliśmy spotkania organizacyjne dla zainteresowanych nowym projektem seniorów, którzy postanowili aktywnie włączyć się w działania na rzecz własnego rozwoju i…działalności lokalnej! Za nami więc pierwsze rozmowy, pomysły i wnioski.

27 lipca w świętochłowickiej siedzibie spotkało się grono zakwalifikowanych do projektu seniorów, by poznać bliżej szczegóły zbliżających się działań. Przedstawiony został harmonogram poszczególnych pracowni, a każdy z uczestników mógł wstępnie zapisać się na maksymalnie dwa wybrane warsztaty.

30 lipca natomiast odbyło się drugie spotkanie rekrutacyjne dla zainteresowanych z Rudy Śląskiej, Mikołowa i okolic. Uczestnicy zebrali się w naszym ośrodku „Borowka”. Oprócz przedstawienia nowym osobom sylwetki fundacji, seniorzy  zapoznali się z propozycją zajęć warsztatowych w ramach projektu oraz poszczególnymi jego założeniami.

Animator projektu zapoznał także obie grupy z pomysłami na inicjatywy społeczne, które mogą być realizowane w czasie projektu. Oczywiście są to jedynie propozycje, bowiem w czasie zbliżającego się wyjazdu integracyjno-skoleniowego grono zakwalifikowanych osób prezjdzie cykl spotka dotyczących wolontariatu, celowości i wartości działalności społecznej oraz form aktywności jakie może podejmować senior. Na bazie tego wspólnie grupa zadecyduje jak i komu chce pomóc. Przedstawione zostały szczegóły dotyczące zbliżającego się wyjazdu wakacyjnego – harmonogramu dnia, miejsc które zostaną odwiedzone, warsztatów i spotkan szkoleniowych, które czekając uczestników.

Seniorzy są bardzo pozytywni nastawieni do działania, co świetnie wróży dalszej współpracy!