Rozpoczął się trzeci tydzień spotkań nowej grupy biorącej udział w projekcie aktywizującym do podjęcia działań na rynku pracy. Grupa kilku uczestników podobnie do poprzedniej, rozpoczęła od zajęć z panią Bożeną i Joanną w ramach arteterapii. Przyglądamy się ich krokom z zaciekawieniem i wielką nadzieją.

Zajęcia pokazują, że każdy człowiek jest wyjątkowy, a każda grupa ma inną dynamikę i inny charakter. Choć program ćwiczeń jest podobny, ich przebieg i efekty zaskakują różnorodnością. Pokazały to już pierwsze zajęcia na których wspólnie tworzony był kontrakt.

Grupa dzięki artterapii miała okazję w czasie spotkań nie tylko rozpocząć proces wzajemnego poznawania, ale także – a może przede wszystkim podejmować różnorodną tematykę w oparciu o którą poznaje lepiej samego siebie. Do tej pory między innymi podjęto tematykę wyrzucania z siebie złości i przekłuwania, przesuwania tych trudnych emocji na coś pozytywnego. Okazało się, że cierpliwość i zdolność do zdystansowania się owocują wspaniałymi, symbolicznymi obrazami. Niektórzy uczestnicy byli zaskoczeni, nigdy nie podejrzewali siebie o tak pozytywne efekty pracy. Grupa zastanawiała się także nad wizerunkiem samego siebie, nad jego klarownością i szczerością, a także pragnieniach jakie są związane z postrzeganiem nas przez innych.

Dużo o emocjach, sporo czasu na refleksję i kontakt z samym sobą. Nie zabrakło działalności plastycznej. Była także muzykoterapia w formie słuchania koncertu i śpiewania wybranych utworów.

Trzymamy mocno kciuki za każdego uczestnika z osobna i mamy nadzieję, że każde kolejne spotkanie przyniesie jeszcze więcej pozytywnych wrażeń i siły do podejmowania wyzwań dnia codziennego.

1

2

3