Wsparcie, szczególnie dla osób niepełnosprawnych i ich bliskich jest nieocenione. Wiele mówi się obecnie na ten temat w mediach. Naszymi działaniami od dłuższego czasu staramy się obejmować właśnie tę grupę odbiorców. Tym bardziej cieszymy się, że dzięki dofinansowaniu Fundacji ENEGRA mamy możliwość szerszego pola działania.

Już od września rozpoczniemy działanie grupy psychoterapeutyczno-rozwojowej dla rodzin osób z niepełnosprawnością. Zajęcia poprowadzi nasza psycholog i psychoterapeuta Anna Migała, która do tej pory swoją pomocą służyła osobom w naszej świętochłowickiej siedzibie. Ta grupa natomiast spotykać się będzie na „Borówce” – w naszej Rudzkiej filii fundacyjnej.

Jakiś czas temu napisaliśmy i złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do Fundacji ENERGA z prośbą o wsparcie dużego projektu. W planach był remont ośrodka, jego unowocześnienie, dostosowanie do potrzeb niepełnosprawnych. Wiadomo, nie zawsze jest możliwość tak szerokiego wsparcia. Cieszymy się jednak, że otrzymana kwota 5 000 zł pozwoli nam wystartować ze spotkaniami od września.

Każda pomoc jest cenna!

Jak wspominaliśmy mamy gotowy plan i program działania. Bardzo mocno czujemy potrzebę wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Dlatego też będziemy nadal zabiegać w innych źródłach o finansowy zastrzyk, dzięki któremu nasze działania będą mogły być w pełni profesjonalne i jak najbardziej dostępne dla zainteresowanych.

Każdy kto chciałby nas wesprzeć w tym zakresie – może uczynić to przekazując środki finansowe na konto fundacji. W imieniu własnym i naszych podopiecznych dziękujemy.

Więcej o Fundacji ENERGA znajdziecie TUTAJ .