Natura zawsze jest zdolna dać dużo tym, którzy pragną ją zrozumieć. ” Słowa Zofii Gerlach cudownie wpisują się w przesłanie spotkań seniorów w ramach realizowanego od miesięcy projektu.

Projekt „Senior w zgodzie z naturą” powoli dobiega końca.  Uczestnicy powrócili do zajęć z majsterkowania aby ukończyć pergolę. W tym celu dokonywali potrzebnych pomiarów oraz przygotowywali elementy drewniane. Ta drewniana konstrukcja, po której z czasem będą się wić rośliny osłoni przed słońcem, da schronienie przed deszczem oraz umili seniorom czas spędzony na świeżym powietrzu.

W ramach projektu odbyły się również zajęcia z florystyki pod artystycznym okiem pani Oli, która dzieląc się swoją wiedzą i zamiłowaniem do pięknych ozdób z kwiatów, pomogła w tworzeniu stroików do ozdoby grobów na dzień Wszystkich Świętych.  Dzieła powstałe w czasie spotkania są także formą „cegiełki” którą można nabyć w fundacji, ale także którą można było zakupić po niedzielnej Eucharystii w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piaśnikach, za co serdecznie dziękujemy gospodarzowi miejsca – księdzu Markowi Kotyczce.

Zajęcia zostały uwiecznione na zdjęciach wykonanych przez uczestników w ramach kontynuacji warsztatów z fotografowania.