MInione dwa tygodnie działań w projekcie z pewnością należały do intensywnych. Pracownie aż kipiały od aktywności naszych uczestniczek i uczestników, którzy z radością podejmowali kolejne wyzwania. A tych nie brakowało!

Do stałych bywalców dołączyła grupa nowych osób, która od razu z zapałem zabrała się do pracy…na drukarce 3D! Pod okiem instruktora ujarzmiła sprzęt i wykonała na nim niemałe dzieła sztuki współczesnej. Powstał bowiem salomot, drobne gadżety, a także samodzielnie wykonane zostały oryginalne wytwory wykonane za pomocą „drukarek ręcznych”, czyli długopisów.

Towarzysząca nam w wielu projektach ceramika cały czas spotyka się z pozytywnym odbiorem. Także obecni uczestnicy z zapałem podejmują działania w glinie, oswajają techniki szkliwienia i uczą się precyzji. Powróciły także zajęcia florystyczne, a wraz z nimi zapach lata. Po okiem pani Oli tworzone były piekne kompozycje kwiatowe. Z kolei z coraz większym zainteresowaniem spotykają się warsztaty pracowni szkła artystycznego – to tam kolorowe szkiełka zamieniają się w wyjątkowe witraże i nie tylko…

W tym projekcie nie może także zabraknąć nowoczesnych technologii, dlatego też seniorki i senoirzy z zajęć fotograficznych w trakcie spotkań łapią w dłoń aparaty i dokumentują działania swoich kolegów i koleżanek w innych pracowniach. Trochę inne spojrzenie, ale także przez wizjer proponuje pani Sonia, która przybliża tajniki pracy z kamerą w ramach warsztatów multimedialnych.

Cieszymy się, że uczestnicy projektu nieustannie otwierają się na nowe wyzwania i są świetnym przykładem, że aktywizacja seniorów nie jest bajką, a wielobarwną rzeczywistością w jakiej mamy przyjemność brać udział.