5 października wystartowała kolejna inicjatywa skierowana do dzieci i młodzieży o charakterze zajęć sportowych. Termin „crossminton” powinien być już dobrze kojarzony z naszą organizacją, bowiem od kilku lat staramy się promować tę dyscyplinę na Śląsku. Po raz kolejny zapraszamy młodych adeptów do profesjonalnych zajęć w których nie zabraknie zdrowej rywalizacji, mnóstwa frajdy i profesjoanlnej pomocy instruktorskiej.

Czym w ogóle jest crossminton? Jest to nowoczesna wersja tradycyjnego badmintona, do jego uprawiania nie są potrzebne siatki ani korty, a celem gry jest trafienie lotką w wyznaczone pole przeciwnika. Do tego sportu używa się nowatorskich lotek tzw. speederów oraz rakiet, przez co gra jest niezwykle dynamiczna. Tu nie potrzeba wielkich umiejętności – wykorzystane rozwiązania techniczne sprawiają, że grą może cieszyć się każdy, od najmłodszych po najstarszych.

Projekt ” Crossminton – świetny sposób na ciekawe hobby” skierowany jest do dzieci i młodzieży zamieszkujących wojewódtwo Śląskie, oscylujących w ramach wiekowych 10-18 lat. Zajęcia sportowe odbywać się będą 3 razy w tygodniu:

  • poniedziałki i środy w godz. 17.30-19.30, sala sportowa SP 3 Świętochłowice ul. Chopina
  • sobota w godz. 10.00-12.00, sala sportowa SP 19 Świętochłowice ul. Chrobrego

Projekt jest odpowiedzią na problem braku pomysłu na ciekawe i mądre zagospodarowanie wolnego czasu u dzieci i młodzieży zamieszkałych w województwie śląskim. Często są to osoby z zacięciem sportowym, ale nie mają one pomysłu na siebie. Głównym celem zadania jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży z województwa śląskiego jako sposobu na ciekawe i produktywne spędzanie wolnego czasu.

Do tej pory w zajęciach crossmintona organizowanych przez fundację bralo udział wiele dzieci, które z chęcią brały udział nie tylko w treningach, ale również w rozgrywkach sportowych zajmując niejednokrotnie miejsca na podium! Zachęcamy gorąco do włączenia się w nową inicjatywę. Ilość miejsc ograniczona, dlatego warto się śpieszyć.

A jak wyglądąły do tej pory spotkania z crossmintonem? Zobaczyć można między innymi na naszej stronie TUTAJ czy TUTAJ.

Więcej informacji znajduje się na plakatacie.