To już ponad rok działań w ramach projektu aktywizacji społecznej osób trwale bezrobotnych. W Fundacji odbywały się zajęcia artterapii, warsztaty artystyczne oraz spotkania z zakresu właściwego gospodarowania finansami czy poradnictwa prawnego. Ostatnimi czasy uczestnicy spotykali się również by podtrzymywać pozytywną motywację oraz wspierać się w codziennych trudnościach, których nie brakuje. Co jednak dalej? Zobaczcie sami.

Od pewnego czasu uczestnicy kolejno biorą udział w kursach zawodowych. Mają one przygotować ich do pełnienia stałej pracy w zakładach i firmach, tak, by trwale pozostać aktywnym na rynku pracy. Udało nam się podpatrzeć niektórych z nich. Co więcej, część jednostek realizujących szkolenia i kursy, sama udostępniła w sieci relacje z organizowanych zajęć. To cieszy! I daje nadzieję, że działania które podjęliśmy razem z Śląskim Centrum Usług Wspólnych mają sens.

Zachęcamy, by zapoznać się z losami poszczególnych podopiecznych projektu.

Na kursie Pracownik Biura Obsługi Klienta byli w terminie od 24.10.2017 do 02.11.2017: Aleksandra Fraj, Barbara Furman, Mateusz Koj, Jaromir Torbus, Gabriela Szulczek.

Kurs miał na celu doskonalenie umiejętności obsługi klientów w obszarze komunikacji i zachowań ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji trudnych i problemowych oraz nauczenie podstaw obsługi programów biurowych typu MS Word czy MS Excel.

W tym samym terminie odbywał się kurs Obsługi klienta wraz z obsługą kas fiskalnych. Uczestniczyła w nim jedna osoba Ewa Pawlas.

Kurs miał na celu doskonalenie umiejętności obsługi klientów w obszarze komunikacji i zachowań ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji trudnych i problemowych oraz nauka obsługi kas fiskalnych.

Nie zabrakło także osób zainteresowanych kulinariami. Dla nich zorganizowany został kurs pomocy kuchennej trwający od 06.11 do 23.11. Dodatkowo osoby wezmą udział w jednodniowym egzaminie zewnętrznym. W kursie uczestniczą: Grażyna Pielok, Adelajda Rittau, Tomasz Freda, Lucyna Karpiniec, Jolanta Stalmaska, Sabina Koźlik, Fabian Swoboda.

Kolejny z kursów rozpoczął się 11.11 – to kurs arteterapii dla 3 uczestników Grażyny Kowolik, Luizy Wysockaiej– Podorwanow, oraz Piotra Płaszczyk. Planowany jest do 03.12.2017. Jest to jedyny póki co kurs organizowany przez firmę zewnętrzną.

W tym samym terminie znalazło się również miejsce na dość nietypowe szkolenie, w którym wzięła udział pani Mariola Hańczur. Ona zdobywa z kolei umiejętności pomocnika mydlarza.

Od wtorku 14.11 do 24.11 pan Bernard Busz będzie uczestniczył w kursie operatora wózka jezdniowego, popularne „widłaki”.

Osobami, które już ukończyły szkolenia są:

– Adrian Kowalczyk  – kurs spawacz metodą mag 135 – kończy kurs 16 listopada egzaminem przed przedstawicielem z Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Kurs odbywa się w naszej spawalni w Ośrodku nr 1 w Mysłowicach Wesołej.

– Monika Fabijanek ukończyła kurs opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym.

– Bogumiła Koj  – kurs opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym – od dziś przez najbliższe dwa tygodnie jest na praktykach w naszym żłobku „ Mały Szkrab” w Katowicach ul. B.Krawczyka 1

A co w planach?

W najbliższym czasie będzie organizowany kurs dla pani Barbary Murzynowskiej – pracownik telemarketingu. Prowadzone są rozmowy z ogrodnictwem aby zorganizować kurs dla pana Adama Wysockiego – pracownik zieleni a także kurs florystki dla Aleksandry Leszkowicz.  Czekają jeszcze zainteresowani kursami na kierowcę kat. C oraz szkła artystycznego.

 

Wiele się dzieje! Wiele pracy za organizatorami kursów. Dziękujemy za całą pracę i zaangażowanie Śląskiemu Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. która odpowiada za ten etap realizacji projektu „Chce się żyć!”. Trzymamy kciuki, by wszystkim uczestnikom nie zabrakło motywacji i siły do działania i realizowania marzeń.