„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”. Potwierdzą to nasi klubowicze – uśmiechnięci, pogodni, aktywni i gotowi na jeszcze więcej. 8 maja ruszyły nowe warsztaty.  Florystyka, ceramika i ikonopisanie – tym zajmowaę się będzie kolejna grupa aktywnych 60+. A co za nami?

Bogata oferta zajęć Klubu Seniora skutecznie przeciwdziała monotonii i koncentracji na ograniczeniach spowodowanych wiekiem. Od lutego br uczestnicy Klubu działają kreatywnie podczas zajęć ceramiki, rękodzieła i szkła artystycznego. Rezultatem są konkretne i wyjątkowe dzieła oraz radość z ich tworzenia i wiara we własne możliwości. Reakcjami otoczenia – podziw i niedowierzanie, że zrobili je klubowicze. Seniorzy pracują również nad własną formą i sprawnością fizyczną. Cotygodniowa gimnastyka cieszy się ogromnym powodzeniem. Natomiast podczas zajęć edukacyjnych, klubowicze czerpią garściami wiedzę z bardzo różnych dziedzin; od zdrowego sposobu odżywania się poprzez finanse/podatki po hodowlę pszczół. Zajęcia prowadzą specjaliści – pasjonaci, w przyjaznej i miłej atmosferze, przy smacznej kawie i poczęstunku. Chce się tu być. Nie brakuje również integracji i aktywizacji kulturalnej w terenie. W kwietniu br klubowicze gościli w Teatrze Rozrywki w Chorzowie na spektaklu „Zorro”. Wkrótce nowe propozycje odpowiadające na oczekiwania i potrzeby osób 60+.

Działalność Klubu jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Razem dla seniorów – kompleksowy program skoordynowanej opieki senioralnej”, który Fundacja Rodzin Polskich realizuje w partnerstwie z Fundacją Index do Przyszłości z Katowic.