Mobilność to wolność!

W obecnych czasach coraz bardziej przekonujemy się jak bardzo dużą wartością jest nasza mobilność, możliwość przemieszczania się. Osoby, których dotyka jej brak lub ograniczenie często muszą się z tego powodu mierzyć z różnymi problemami społecznymi jak np. ograniczenie w dostępie do rynku pracy, ograniczenie w dostępie do opieki medycznej czy w uczestnictwie w życiu społecznym, kulturalnym, np. poprzez ograniczenie w spotkaniach ze znajomymi, rodziną, czy rozwojowym spędzaniu czasu wolnego.
Grupą osób, którą szczególnie dotyka powyższy problem są osoby niepełnosprawne. Nasza fundacja od ponad 10 lat pomaga im  organizując dla nich m.in. warsztaty aktywizujące czy warsztaty rehabilitacyjne.
W przyszłości w ramach naszego Domu, który stawia na nogi pragniemy rozwinąć tą działalność o tzw. opiekę wytchnieniową.

 

Jest problem, jest wyzwanie

Wśród osób z niepełnosprawnościami korzystających ze wsparcia, są też osoby niezdolne do samodzielnego poruszania się i dotarcia do naszej fundacji. Osoby te nie posiadają własnych pojazdów lub też nie mogą liczyć na bliskich, którzy mogliby zapewnić im przewóz. Stąd pojawia się potrzeba by przewóz ten zapewniła im nasza fundacja tak by mogli swobodnie korzystać z naszego wsparcia. Służy do tego nasz mikrobus. Jednakże pojazd ten, wyprodukowany 23 lata temu, jest w bardzo złym stanie technicznym i w niedługim czasie może być całkowicie niezdatny do jazdy. W ostatnim czasie przeszedł wiele koniecznych napraw. Jednakże, wg ostatniej oceny mechaników, dalsze poważniejsze naprawy przestają być opłacalne. Niemożność zapewnienia przewozu wspomnianym osobom niepełnosprawnym skutkować będzie tym, że nie będą mogli oni uczestniczyć w działaniach pomocowych, którymi regularnie byli objęci, co w konsekwencji może doprowadzić do pogorszenia się ich samopoczucia, stanu zdrowia. My jako fundacja chcąc nadal kontynuować nasze dotychczasowe działania przygotowujemy się do zakupu nowego pojazdu warunki do przewozu osób niepełnosprawnych. Niestety ilość wydatków z jakimi się na co dzień zmagamy i koszty nowego pojazdu, które wynoszą 286 028,00 zł przekraczają nasze możliwości finansowe.

 

 

Jedyne rozwiązanie!

Możemy na obecną chwilę liczyć jedynie na wsparcie i pozyskanie częściowych środków na zakup wspomnianego nowego samochodu od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w wysokości 144 000 zł,. Pozostałą kwotę 142 028,00 zł musimy sami uzbierać.

 

 

Cała nasza nadzieja jest w Tobie!

Stąd licząc na jak zawsze pozytywny odzew ze strony naszych Przyjaciół, Dobrodziejów pragniemy prosić o wsparcie na powyżej opisany cel.
Jeśli powyższy problem jest bliski Twojemu sercu i pragniesz przyczynić się do zapewnienia dalszego działania naszej fundacji na rzecz osób niepełnosprawnych to polecamy tą sprawę Twojej hojności.

 

Fundacja Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II

nr konta: 21 1600 1013 1082 0093 1000 0006