Dawna stolica Polski nieustannie zachwyca. Kraków jest wyjątkowym miejscem i warto do niego wracać. Tam też udaliśmy się na pierwszą wycieczkę w ramach projektu. Był to czas wypełniony ciekawymi historiami, wyjątkowymi miejscami oraz atmosferą, którą tworzy tylko Kraków.

Minioną sobotę rozpoczęliśmy w objęciach kultury – bo jak inaczej określić miejsce, jakim jest teatr Juliusza Słowackiego, z wyjątkowym wnętrzem, klimatem, pionierskimi rozwiązaniami w ówczesnym środowisku i wszechobecną sztuką. Poobiednia pora natomiast to spacer po krakowskim rynku – Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza i wiele ciekawych historii o otaczających nas miejscach.

Niedziela upłynęła nam na wycieczce po Wawelu. Królowie, ważne dla Polski osobistości, krypty, dzwon Zygmunta… było tego sporo! Jednak z takim przewodnikiem czas upływał szybko, a ilość informacji i ciekawostek sprawiała, że niejednemu z nas szeroko otwierały się oczy.

Seniorzy zadowoleni, więc i my zadowoleni!

To nie ostatnia z wypraw projektowych. Już czekamy na kolejne – Poznaniu i Warszawo, szykujcie się na naszą aktywną grupę.