Październik minął niezwykle szybko. Dzień za dniem, tydzień za tygodniem odbywały się zajęcia w pracowniach, a nasi seniorzy zdobywali kolejne umiejętności, nieustannie nas zaskakując. Czego doświadczyli w ostatnich kilku tygodniach?

Pracownie ceramiczna oraz witrażu wzięła na warsztat anioły. Jako że nasz projekt odbywa się w klimacie bycia aniołem dla innych, nie mogło zabraknąć postaci anioła wykonanego własnoręcznie. Ceramiczne anioły po wykonaniu dostały się na półkę, gdzie schną czekając na swoją kolej, by trafić do pieca i zostać wypalone na  biskwit. Kolejny warsztat obejmował malowanie farbami do ceramiki wypalonych już arcydzieł – zwierzątek, talerzyków, kubeczków i pozostałych przedmiotów stworzonych na zajęciach. Grupa witrażowa natomiast po wycięciu elementów, oszlifowaniu, oklejeniu taśmą, cynowaniu i lutowaniu anioła po raz pierwszy – co zajęło jej dwa zajęcia, zabrała się za bardziej samodzielną pracę po raz drugi. Tym razem poszło już szybciej!

page1

page2

W ramach spotkań grupy teatralnej, nasze panie miały odwagę spróbować samodzielnego tworzenia masek gipsowych. Było to dla nich nie lada przeżyciem. Dodatkowo zaczęły tworzyć scenografię do spektaklu – projektowały, wycinały i malowały farbami UV.

page3

Grupy rękodzieła – Świętochłowicka i Rudzka, kontynuowały dotychczasową pracę. Pierwsza zakosztowała decoupage na elementach szklanych,zdobiąc serwetkami i papierem ryżowym małe świeczniki czy kieliszki. Zajęcia na Borówce obejmowały dokończenie wyplatania prac rafią i zdobienia ich. Obie grupy zakosztowały klimatu świąt, przygotowując styropianowe bombki lub choinki.

page4

page6

Miłośnicy fotografii z kolei mieli zajęcia stacjonarne oraz terenowe. W terenie mogli zakosztować zarówno fotografii makro jak i krajobrazów. Nie zabrakło także fotografowania osób. Wszystkie zajęcia, bez względu na to co zostało uwiecznione na fotografii, obejmują wspólne omawianie i znajdowanie mocnych i słabych stron wykonanej pracy. Dzięki temu utrwalane są pojęcia ekspozycji, naświetlenia czy kadrowania zdjęć.

page5

Przed nami ostatni miesiąc pracy warsztatowej. Czeka nas jeszcze sporo ciekawych wyzwań, ale co najważniejsze działań wolontaryjnych. O nich już niebawem powiemy nieco więcej.