I tym razem miłość zakwitła a było to w związku ze świętowanymi akurat Walentynkami. Okazją więc ku temu podczas kolejnych warsztatów z druku 3D było więc zrobienie czegoś, czym nasze Seniorki obdarowałyby ukochane osoby.

 

 

A co to właściwie ten druk 3D?

Pewnie przychodzi Wam do głowy jakaś drukarka, która drukuje w wymiarze 3D namalowany wcześniej przedmiot na podłączonym do niej komputerze… Nic z tych rzeczy…

Otóż jest to specyficzny rodzaj druku jaki powstaje poprzez formowanie kształtów za pomocą ręcznej drukarki, która przypomina pisak, do którego wkładane są naboje (tworzywa termoplastyczne) z wybranym kolorem nazywane filamentami.

Przez druk 3D do serca!

Tym razem drogą dojścia do serca ukochanych osób nie był żołądek, a właśnie druk 3D.
W związku z tym nasze podopieczne przystąpiły do wykonania metodą druku 3D serduszek, kwiatków… to czym mogłyby oczarować drugą połówkę. A że druk 3D już sam w sobie jest czarujący, to żadną z uczestniczek nie trzeba było do wykonania takich cudeł przekonywać.

 

Z pewnością gdy wrócili do swoich domów z takimi swoimi rękodziełami ich ukochane osoby były oczarowane ale też na pewno mile zaskoczone takim podarunkiem.