W ostatnim czasie seniorzy uczestniczący w projekcie „Smart Senior 6.0+ ” uczyli się korzystać z mediów społecznościowych. Grupa seniorów, o najbardziej zaawansowanych umiejętnościach spośród wszystkich uczestników, która wcześniej tworzyła treści cyfrowe w pracowniach kreatywnych, dowiedziała się, jak można wykorzystać media społecznościowe, aby pochwalić się swoją twórczością swoim bliskim i znajomym.

Seniorzy przekonali się, że media społecznościowe to nic trudnego. Najpierw z pomocą prowadzącego sprawnie założyli konta na najpopularniejszym serwisie społecznościowym czyli Facebooku, skonfigurowali swój profil, zamieścili podstawowe informacje o sobie, wyszukali i dodali znajomych oraz interesujące ich strony.

Teraz można było ruszać dalej i nauczyć się korzystać z funkcji pozwalających na dzielenie się chwilami ze swojego życia ze znajomymi i bliskimi takimi jak publikacja zdjęć, filmów, grafik, oraz komentowanie interesujących ich stron.

 

Wreszcie przyszedł czas na to, żeby zaprezentować cyfrowe prace seniorów powstałe podczas projektu całemu światu. Założyli oni bowiem grupę otwartą o nazwie „Seniorzy Projektu Smart Senior 6.0+” poprzez którą opublikowali najlepsze ich zdaniem dzieła.

Takie działania komunikacyjne sprawiają, że seniorzy z projektu postrzegani są jako osoby aktywne cyfrowo, nowoczesne, kreatywne, a oni sami mogą poczuć, że nadążają za postępem technologicznym i duchem czasu.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia grupy otwartej na Facebooku prezentującej zaangażowanie, umiejętności i wrażliwość seniorów- uczestników projektu „Smart Senior 6.0.+”.

 

 

Zadanie „Smart Senior 6.0 +” jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Edycja 2022