Mamy za sobą kolejne doświadczenia, obok siebie nowych partnerów a przed sobą wielkie wydarzenia. Choć nie jest wcale łatwo, cieszymy się, że powoli stawiamy kolejne kilometrowe kroki.

W minionym miesiącu udało nam się zorganizować 5 większych wydarzeń na rzecz akcji 'Kilometry Dobra’.

Zaczęliśmy od konferencji skierowanej do władz samorządowych, ludzi kultury, przedsiębiorców i działaczy III Sektora. Spotkanie przede wszystkim pozwoliło nakreślić sylwetkę fundacji, charakter działań, przedsatwić dotychczasowe doświadczenie i podzielić się naszymi planami. Dzięki otwartości gości i gotowości do współpracy, nawiązaliśmy bardzo pozytywne relacje rokujące na przyszłość. Szczególnie w perspektywnie kolejnej edycji Kilometrów Dobra. O spotkaniu można przeczytać na naszej stronie TUTAJ.

Kolejną ważną inicjatywą były Otwarte Warsztaty Rodzinne „Poczuj, jak być gliniarzem”. Drzwi naszej fundacji zostały otwarte dla wszystkich, bez względu na wiek, by wspólnie poznawać, bawić się i integrować. Nie brakowało atrakcji – począwszy od warsztatów lepienia w glinie, przez malowanie wypalonej ceramiki, aż po zabawy i animacje na świeżym powietrzu. Można było także przysiąść w kawiarence, napić się pysznej kawy i zjeść domowej roboty babeczkę. Żałujemy jedynie, że frekwencja była niska… cóż, traktujemy to jako kolejne ważne doświadczenie.Tego samego dnia w Katowicach organizowany był I Seniorski Turniej Crossmintona. Tutaj również przegraliśmy z piękną pogodą i mnogością wydarzeń sportowych w okolicy. Jednak mimo tak kameralnej grupy, duch sportowy unosił się w całej sali. Nie spoczywamy na laurach i zapraszamy do udziału w kolejnym turnieju dla seniorów 12 maja. Tym razem w Świętochłowicach.Oprócz wydarzeń, były także oficjalne zbiórki.

Pierwsza z nich była pokłosiem konferencji. Dyrekcja sklepu BricoMarche w Świętochłowicach, obecna także na wspomnianym spotkaniu, zaproponowała nam możliwość organizacji zbiórki. Nie można było nie skorzystać. Wolontariusze obecni byli na terenie sklepu 14 kwietnia, natomiast kilometrowe puszki zachęcały do wsparcia akcji do kolejnej soboty. Ralację znajdziecie TUTAJ.

Udało się także podjąć współpracę ze Stadionem Ruchu Chorzów, gdzie w ramach meczu Ruch Chorzów vs Pogoń Siedlce, odbywającego się 20 kwietnia w Chorzowie, dzieci i dorośli zbierali fundusze wśród zgromadzonych kibiców. Relację znajdziecie TUTAJ.

Ostatnią niedzielę kwietnia wolontariusze spędzili w Chropaczowie, gdzie dzięki uprzejmości księdza proboszcza Parafii MB Różańcowej oraz parafian, udało się zorganizować zbiórkę. Słońce dopisało, a i dobrych serc nie zabrakło!

Nie można zapomnieć o jeszcze jednym pozytwynym i ważnym dla akcji wydarzeniu, a mianowicie obecności głosu fundacji na antenie Radia Silesia. W rozmowie z Darkiem Niebudkiem padło wiele pozytywnych słów, nie tylko na temat samej inicjatywy. Komu nie udało się posłuchać – może to zrobić teraz, klikając TUTAJ.

Przez cały miesiąc odbywały się także ciągłe zbiórki w poszczególnych firmach, sklepach czy miejscach pracy. Dzieciaki ze świetlcy wychodziły także na zewnątrz, zachęcając przechodniów do włączenia się w akcję.

Przed nami jeszcze sporo do zrobienia. W maju zaplanowanych jest już kilka wydarzeń. Zapraszamy do śledzenia naszego Facebook’a oraz zaglądanie na stronę – znajdziecie na pewno bieżące informacje. Kto ma ochotę może nas wesprzeć przelewając pieniądze korzystając z oficjanlej strony organizatora akcji „Kilometry Dobra„. Za każdą złotówkę DZIĘKUJEMY!