Kolejny miesiąc projektu za nami. Słońce nas wprawdzie nie rozpieszczało pod koniec kwietnia, ale za to rozpieszczały nas uśmiechy zadowolenia uczestników zajęć. Były też uśmiechy i miłe słowa dorosłych – rodziców i opiekunów, w czasie spotkania przedwakacyjnego. Jak więc spędziliśmy ten miesiąc? Przeczytajcie i zobaczcie!

Zacznijmy może od tego, co nowego. Przede wszystkim w marcu dzieci rozpoczęły „rywalizację” o dyplom najlepiej zachowującego się Świetlika w danym miesiącu. Wyróżnione zostały 3 dziewczyny: pierwsze miejsce Magda, drugie Alicja, Nicola i Samanta, a trzecie miejsce Dominika. Mamy nadzieję, że takie wyróżnienie będzie motywowało grupę do pracy nad sobą i sumiennego wywiązywania się z obowiązków.

Poza tym wytarowały nowe warsztaty – tym razem ceramiczne. Zainteresowanie jest tak ogromne, że grupa podzielona została na dwie uczęszczające na zajęcia przemiennie. Dlatego też warsztaty ceramiki będą trwały z pewnością do końca maja, a jeśli grupa wyrazi chęć – może i dłużej. Cieszymy się również, że dzieci korzystają z innych pracowni, które działają w czasie ich świetlicowych spotkań. Kilka osób uczęszcza na warsztaty teatralne, a niedawno również na zajęcia fotograficzne. Bardzo nas to cieszy! Cały czas niektórzy z naszych podopiecznych korzystają z indywidualnych korepetycji, udzielanych przez wolontariuszy programu TOP stypendysta Fundacji Rozwoju Świętochłowic. Głównie jest to pomoc z zakresu matematyki. Są też zajęcia LEGO w czasie których powstał pierwszy, zdalnie sterowany robot oraz zajęcia z języka angielskiego.

Pochwalimy się także, że nasza grupa została nagrodzona w konkursie plastycznym organizowanym przez Castorama Bytom. Otrzymaliśmy grę planszową, którą dzieci od razu postanowiły odpakować i wypróbować! Idąc tym tropem poszczególni podopieczni wykonali prace na kolejny konkurs w którym tym razem motywem przewodnim są koty. Trzymamy za nich kciuki!

Mieliśmy też przyjemność spotkania się z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Lipinach. Dzieci wręczyły przygotowane wcześniej paczki świąteczne w których znalazły się upominki przygotowane przez seniorów uczęszczających na zajęcia w fundacji oraz samodzielnie wykonane kolorowe serca. Było wspólne śpiewanie piosenek, rozmowy i wiele ciepła.

Każdy piątek był dniem wycieczek. Był mecz ligi kobiet w hockeju, Pracownia Historii Bytomia z lekcją „Rok cały w obrzędy oplatany…”, comiesięczne kino chorzowskie – tym razem z grupą streetworkingową oraz koncert jazzowy w katowickiej Akademii Muzycznej. Już zaplanowaliśmy kolejne wyjścia na maj – będzie się działo!

Mieliśmy również przyjemność spotkać się z rodzicami i opiekunkami dzieci, w czasie spotkania dotyczącego wyjazdu wakacyjnego. Było ono także okazją do lepszego poznania się, podzielenia działaniami świetlicy oraz fundacji. Zapowiada się, że czeka nas świetny wakacyjny wyjazd! Ale o tym nieco później…
44

5 7

12

10 11
9 83