Powoli losy podopiecznych projektu dla osób trwale bezrobotnych klarują się, stając się coraz konkretniejszym znakiem sukcesu. Z wielka nadzieją przypatrujemy się jak każda i każdy z nich stawia kolejne kroki, pokonuje własne lęki i trudności zdobywając kwalifikacje do działań na rynku pracy.

Zarówno panie jak i panowie idą jak burza! Ostatnio pisaliśmy o kursach i szkoleniach, które w większości były w toku. Dziś możemy już pochwalić się sukcesami większości z nich. Mają bowiem za sobą certyfikowane egzaminy na pomoc mydlarza (Mariola Hańczur – szkolenie organizowane przez ŚCUW od 06.11 do 23.11.2017) a także pomoc kuchenną (Tomasz Freda, Sabina Koźlik, Jolanta Stalmaska, Lucyna Karpiniec, Adelajda Rittau, Fabian Swoboda, Grażyna Pielok – szkolenie organizowane przez ŚCUW od 06.11 do 23.11.2017). Egzamin zakończony został sukcesem! Oprócz tego pan Bernard Busz w piątek 15.12.2017 zdał egzamin przed przedstawicielem Urzędu Dozoru Technicznego na operatora wózka jezdniowego.

Dwie osoby podjęły już staże – w żłobku „Mały szkrab” w Katowicach oraz w Spółdzielni Fajna w Zabrzu, a pani Barbara Murzynowska ukończyła 3-dniowe szkolenie organizowane przez firmę Telpol w Chorzowie, obejmującą działania pracownika telemarketingu. Część osób wzięła także udział w szkoleniu ze szkła artystycznego i arteterapii organizowanych przez Fabrykę Kreatywności w Chorzowie.

Wiele informacji, dobrych informacji. I mamy nadzieję, to nie koniec. Przecież przed uczestnikami projektu „Chce się żyć!” jeszcze sporo działań, coraz bardziej samodzielnych. Mocno trzymamy za wszystkich kciuki.