Pięknie jest znaleźć ludzi, którzy choć w życiu spotkali się z podobnymi trudnościami, wspierają i pomagają zmienić życie. Tak właśnie działa nasza grupa artterapii – daje przestrzeń w której łatwiej się zadomowić, by krok po kroku lepiej rozumieć, przyjmować i zmieniać siebie. Za uczestnikami kolejny tydzień pracy.

„Zrzucając kamień z serca, przełamujemy błędne koło negatywnych uczuć i myśli.” (Orstein, Sobel)

W minionych dniach grupa artterapii pochylała się nad tematyką życia, znaczenia historii przeplatających się w nim i nauki doceniania się tego, co za nami. Było o istocie czasu i o tym, że to od nas zależy, czy wykorzystamy je na czas radości czy smutku, na to jak przeżyjemy dany nam czas. Pięknym wydarzeniem było także ćwiczenie dramowe „Papierowe opowieści”. Nie łatwo jest wyjść na scenę i zaprezentować się przed grupą, nie łatwo jest mieć do siebie dystans – ale warto i trzeba się go w życiu uczyć! I jak się okazało, powstały niezwykłe, barwne i radosne scenki!

Było też o wyjątkowości każdego z nas, o naszej niepowtarzalności, inności i sile jaką ze sobą niosą oraz o tym, jak ważna w życiu jest grupa i jak potrafi nas rozwijać.

To był naprawdę intensywny, ale ważny i piękny tydzień.

Dzielimy się nim z wami tymi kilkoma słowami i fotografiami. A my… pracujemy i mierzymy wyżej!6 7 8 9