Przed Wielkim Finałem nasi wolontariusze nieustannie działają z pełną energią. W minionych tygodniach zorganizowaliśmy kilka zbiórek, w czasie których udało się zebrać kolejne kilometry dobra. Gdzie moża było spotkać ekipę fundacyjną z czerwonymi sercami, a gdzie pojawią się jeszcze przed niedzielnym festynem?

Za nami dwie zbiórki w parafiach. Piewsza w Chorzowie, gdzie proboszcz miejsca zaskoczył naszą ekipę tak ciepłym przyjęciem i ugoszczeniem ich na probostwie. Kolejna w Butomiu w parafii braci Kapucynów, przeprowadzana przez dwa dni. Tam także nie zabrakło serdeczności.

Oprócz tego grupa dzieciaków świetlicowych razem z panią Ewą udała się do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Świętochłowicach, gdzie oprócz przeprowadzonej zbiórki wystawili dla rezydentów krótkei przedstawienie, dzieląc się tym samym otrzymywanym dobrem.

Ostatnią niedzielę maja pozytywna grupa wolontariuszy spędziła na meczu piłkarskim. Na stadionie przy ul. Cichej w Chorzowie walczyły W ramach 33. kolejki Nice I liga stanęły naprzeciwko siebie Ruch Chorzów i Zagłębie Sosnowiec. Dzięki otwartości gospodarzy miejsca po raz drugi mogliśmy przeprowadzić zbiórkę wśród kibiców.

Bardzo dziękujemy za otwartość i szczodrość serc. Wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie. I oczywiście nie poprzestajemy – walczymy do samego końca! Czekają nas jeszcze 2 zbiórki, tym razem w szkołach – Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłoicach, czyli tak zwanym „Kochanowskim” 29 maja, a dzień później w Szkole Podstawowej nr 4 im. T. Kościuszki.