Mijają dni, czas ucieka tak szybko! A szczególnie, gdy dzieje się tak wiele. Każdego tygodnia spotykają się uczestnicy grup III i IV, by wspólnie pracować nad sobą i ze sobą, by poznawać swój potencjał i rozpocząć nowy etap w życiu. Zapraszamy do obejrzenia relacji z działań terapeutycznych ostatnich tygodni projektu „Chce się żyć”.

Początkowo obie grupy spotykały się osobno. Pierwsza z nich rozpoczęła udział w projekcie nieco wcześniej. Druga, choć mało liczna, nie odbiegała tempem i zaangażowaniem pracy od żadnej z wcześniejszych. Teraz obie grupy choć raz w tygodniu spotykają się na wspólnych zajęciach! W końcu o to chodzi – by nawiązywać nowe relacje, poznawać ludzi, którzy niejednokrotnie mierzą się z podobnymi trudnościami, wspierać się i ubogacać widząc i słysząc, jak radzą sobie z nimi w życiu.

W ramach zajęć artterapeutycznych z panią Bożenką i Asią, grupy posługują się wieloma technikami i formami pracy. Od pasteli, papieru, przez plastelinę, tekstylia, dary ziemi, bandaż gipsowy aż po śpiew i ruch! Choć może brzmi to może abstrakcyjnie z otaczających nas przedmiotów, korzystając z prostych form plastycznych, muzycznych i ruchowych można wykrzesać ogrom pozytywnych emocji! Artterapia to zaczyn, którego efektem ma być pięknie wyrośnięte ciasto – zmiany, zachodzące w uczestnikach.

Tego jesteśmy świadkami, w kolejnych osobach i przez kolejne tygodnie.

4

2

3

5

6