Od dwóch lat mamy ogromną przyjemność współdziałać tworząc przestrzeń do sportowej rywalizacji w ciągle mało jeszcze popularnej na Śląsku dyscyplinie sportu, jaką jest crossminton. Obecnie w roli współorganizatora. Jednak uczestnikami turnijów są nasi podopieczni – dzieci i młodzież która udzielała się, lub nadal korzysta ze wsparcia naszej świetlicy.

Inicjatywa na przestrzeni czasu rozrosła się. Z podwórkowych turniejów i zajęć sportowych zrodziły się turnieje, a niektóre z nich wpisywane są do światowej klasyfikacji. Wspaniała rzecz! Przed nami kilka wydarzeń sportowych. Zapraszamy do aktywnego udziału w każdym z nich.

Turniej Taktotu Crossminton Open, który odbędzie się w dniu 30 listopada 2019 roku, jest pierwszym z cyklu trzech juniorskich turniejów crossmintona, które odbędą się w bieżącym roku szkolnym. Za udział i wywalczone miejsca w zawodach sportowych zawodniczki i zawodnicy otrzymają punkty, które będą zaliczane do końcowej klasyfikacji turniejowej. Turnieje będą odbywały się w sali sportowej Zespołu Szkół i Placówek Nr 1 w Katowicach przy ul. Paderewskiego 46.

Turnieje crossmintona są ogólnodostępne dla dzieci i młodzieży. Dotychczas przeprowadzone turnieje cieszyły się coraz większym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Stad pomysł na zorganizowanie cyklu turniejów.

Na naszym profilu FACEBOOK znajdziecie wszelkie informacje oraz plakaty – szukajcie w zakładce „wydarzenia”.