Coś dla ciała i dla ducha – tak można w skrócie opisać zajęcia, które mają miejsce w fundacji. Grupa 60+ bierze w nich aktywny udział w ramach otwartego Klubu Seniora. Róznorodnych aktywności nie brakuje. Cieszymy się, że w gronie znalazły się zarówno nowe osoby jak i te, które z fundacją miały już styczność.

Projekt „Razem dla seniorów – kompleksowy program skoordynowanej opieki senioralnej” obejmuje szereg działań nakierowanych na osoby starsze, schorowane, niedołężne oraz tych, którzy wpierają je w codziennych czynnościach. To istotne założenia, które realizujemy między innymi przez aktywność Klubu Seniora.

Były spotkania organizacyjne, wspólne ustalanie grafiku… było także spotkanie z dietetyk, która krok po kroku wyjaśniała i nakierowywała seniorów na właściwe tory żywieniowe. W końcu chodzi o ich dobre samopoczucie i podniesienie jakości życia. No i o siły do działań, takich jak te w fundacji.

Harmogoram tygodniowy, obejmuje dwa spotkania – w poniedziałki zajęcia fitness, w czwartki warsztaty artystyczne w pracowniach. Panie i panowie z ochotą biorą w nich udział. A my przecieramy niejednokrotnie oczy patrząc, z jakim zapałem i energią można żyć.

Zachęcamy do śledzenia losów naszych klubowiczów, a także samego projektu.