Wakacje bez wyjazdu na Festiwal Życia byłyby już dla nas wakacjami niepełnymi. Dlaczego? Ponieważ ta inicjatywa, która jeszcze przed kilkunastoma laty odbywała się ponad 300 km od nas tak porwała nasze serca, że nie wyobrażamy sobie by opuścić to wydarzenie! Czym jest w ogóle Festiwal Życia? Jak podają sami organizatorzy:

To największe plenerowe wydarzenie chrześcijańskie w regionie! O co chodzi? O radość, entuzjazm, poznanie sensu życia, odkrycie Boga (może po raz kolejny?), o relacje, spotkanie, muzykę, warsztaty, ewangelizację… o to wszystko i jeszcze więcej! Festiwal ma już 16-letnią tradycję. Przez 15 lat festiwale odbywały się w Kodniu na Bugiem przy sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Zapoczątkowany został przez o. Ryszarda Sierańskiego OMI, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej.

Prawda, że wydarzenie cudownie wpisuje się w nasz sposób przyjmowania życia, niesienia pomocy i działania? Stąd też motywacja by każdego roku zabierać tam podopiecznych fundacji. Te wakacje wśród nas były dzieci ze świetlicy, kilkoro dorosłych oraz oczywiście nasza kadra.  Dzielimy się krótką relacją pani Ewy z minionego czasu i jednocześnie dziękujemy Ojcom Oblatom za możliwość przyłączania się do wydarzenia.

Festiwal Życia w Kokotku to był wspaniały czas zarówno dla mnie jako człowieka, jak i wychowawcy.  Codzienne zajęcia ruchowe, praktyczne czy integracyjne z grupą dały mi obraz tego nad czym warto pracować po powrocie. Obserwacja grupy była możliwa non stop. Uczestniczyliśmy w wielu programowych wydarzeniach.  Graliśmy w podchody, tańczyliśmy układy, zrobiliśmy Mam Talent , gdzie każde dziecko pokazało swój talent. Śpiewaliśmy piosenki. Codzienne spacery po okolicy ukazały nam bogactwo tego miejsca. Byliśmy w lesie, gdzie zebraliśmy jagody. Przed pójściem spać, słuchaliśmy bajki pod wielkim namiotem , czytanych przez wolontariusza. To wszystko sprawiło, że docenialiśmy każdą minutę, spędzoną razem.  Pomimo chłodniejszej pogody – wspólnie było nam ciepło. Spędziliśmy cudowny czas , który na pewno zapamiętamy na długo. 

Prezentujemy także jeden z filmów, który powstał jako relacja z Festiwalu Życia 2019.