Przez ostatni miesiąc w Świętochłowicach i Rudzie Śląskiej możnabyło głosować na 1 z 3 projektów złożonych i zakwalifikowanych w ramach programu sieci sklepów TESCO. Tak naprawdę to nie nasza zasługa, że znaleźliśmy się na II miejscu – to wasze wsparcie i zaufanie za które dziękujemy!

Program grantowy „Decydujesz, pomagamy” ma za zadanie wesprzeć lokalne organizacje pozarządowe oraz społeczników i grupy nieformalne w realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności. Nasz pomysł nosił nazwę „Odbij się na sportowo!” i skierowany został do dzieci i młodzieży z miasta. Głównym przesłaniem projektu jest zmobilizowanie młodych ludzi do podejmowania aktywności fizycznej i zdrowej rywalizacji sportowej, dzięki której mogą wyrwać się z często trudnej, szarej codzienności i zauważyć, że mają w sobie pokłady wspaniałych cech i zdolności. Dyscypliną wiodącą jest crossminton. Uczestnicy zajęć, będą mogli trenować pod okiem wykwalifikowanej osoby, a później zmierzyć się w profesjonalnie zorganizowanych zawodach.

Co daje nam II miejsce?

Jesteśmy jedną z 125 organizacji, która w ramach programu otrzyma dofinansowanie w wysokości 3000 złotych na realizację zamierzonego projektu. Dzięki tym funduszom, będziemy mogli zakupić nowy sprzęt sportowy i zapewnić uczestnikom zajęć odpowiednie warunki do treningu. Co warto zaznaczyć, projekt realizowany będzie także na zasadzie współpracy z placówkami sportoymi w naszym mieście. Dzięki temu dotrzemy do szerszej liczby osób i może uda nam się zarazić jeszcze więcej młodych ludzi do podjęcia sportowej prasji.

Dziękujemy każdemu, kto wsparł nasz projekt w głosowaniu!

Teraz pozostaje zakasać rękawy i zrobić wszystko, by dzieci i młodzież naszej miejscowości, mogły tak na serio „Odbić się na sportowo!”.