Odbij się na sportowo! To nazwa naszego projektu, którego realizację wesprzeć może każdy z was. Jak? Wystarczy zagłosować żetonem otrzymanym po zakupach w sieci TESCO. Prawda, że nic prostrzego?

7 maja w Rudzie Śląskiej oficjalnie zainaugurowano rozpoczęcie głosowania na projekty prospołeczne. Program ma na celu wsparcie inicjatyw lokalnych, które mają zmieniać najblizsze otoczenie mieszkańców danego mikroregionu. W Polsce wyznaczono ich 125. W każdym z nich organizatorzy wyłonili 3 projekty. Z nich zwycięzcę wyłonią już klienci sieci. Tegoroczna edycja przynoisła pozytywną dla organizacji zmianę – organizator przyzna również dodatkowe wyróżnienia. Z tego wynika iż każda z wyłonionych w mikroregionie instytucji może zdobyć grant w wysokości 5000 zł, kolejna otrzyma dofinansowanie w wysokości 3000 złotych, natomiast uczestnicy, którzy zajmą trzecie miejsce otrzymają 1000 złotych, przeznaczone na cele statutowe organizacji.

O czym jest nasz projekt?

Działanie przez sport! Sprawdziliśmy już, że to rewelacyjna forma, która sprawdza się na „naszym podwórku” i trafia do dzieci i młodzieży.  Celem projektu „Odbij się na sportowo!” jest integrowanie różnych środowisk, aby wzrósł poziom zrozumienia, akceptacji i mobilizacji do działania. Jak chcemy to osiągnąć? Organizując otwarte zajęcia treningowe, skierowane zarówno do dzieciaków z rodzin zmagających się z różnymi trdnościami wychowawczymi, społecznymi ale także dla tych, które pochodzą z pełnych, dobrze funkcjonujących rodzin. Do tego nie zabranie ducha zdrowej rywalizacji, a zapewnią to 4, profesjonalnie zorganizowane turnieje sportowe. Co jest dodatkowym atutem naszej inicjatywy? Nietypowa dyscyplina, którą wprowadziliśmy rok temu w naszym mieście, mianowicie CROSSMINTON! Nie zamykamy się absolutnie na Świętochłowice. Planujemy zorganizować zajęcia także w Rudzie Śląskiej, tym bardziej, że mamy ku temu świetne możliwości jakie daje Ośrodek „Borówka”.

Nie pozostaje nam nic jak zachęcić do głosowania. Teraz wszystko leży w waszych rękach.

Organizatorem programu jest firma Tesco Polska. Partnerem strategicznym programu jest Fundacja Tesco, natomiast partnerem merytorycznym programu jest Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Lista projektów, znajduje się TUTAJ.