Pięknie powiedział kiedyś Fiodor Dostojewski: „Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny”. Chcąc tę siłę wspierać, działamy na wielu polach, a jednym z nich jest działanie z rodzinami w których wychowywani są niepełnosprawni. Od marca realizujemy otwarty właśnie na to śordoiwsko projekt „Kocham Mądrze”.

Pod okiem naszej niezawodnej psycholog, Ani Migały działamy i rozwijamy się. W ubiegły czwartek odbyło się kolejne spotkanie grupy rozwojowej dla rodzin osób z niepełnosprawnościami. Tym razem do grupy wspaniałych mam dołączył równie wspaniały tata. Miło nam powitać nowe osoby. Na zajęciach dla rodziców uczyliśmy się jak odnajdywać swoje zasoby w trudnych sytuacjach i zmieniać perspektywę myślenia. Dzieci i młodzież przygotowały niespodziankę dla swoich Kochanych Mamuś z okazji ich święta.

Oczywiście w czasie, gdy rodzice spotykają się ze sobą i z panią Anią, dzieci mają zapewnioną opiekę. Widzimy jak wspaniale funkcjonuje wspólne spędzanie czasu niepełnosprawnych i dzieci ze świetlicy, oczywiście pod okiem kadry.

Kolejne spotkania pokazują, że projekt był strzałem w dziesiątkę. Cieszymy się i nie możemy doczekać się czerwcowego spotkania.