Dom często przywołuje wspomnienia z dzieciństwa, niejednokrotnie związane ze smakiem lub zapachem a także ulubione rodzinne powiedzonka, zwyczaje i rytuały. Pamięć o domu ożywia usłyszana w tle muzyka lub obejrzana fotografia. Wielkie to szczęście móc powrócić myślami do tego miejsca i czerpać z tych wspomnień to co najlepsze.

 Pomyśl: będziemy mieć własny dom.

Będzie ci źle, będą cię zdradzać i wyszydzać ludzie,

wtedy wrócisz do naszego domu i powiesz tylko:

„To jest nasz dom”.

Świat wyda ci się inny, jeśli spojrzysz nań przez okno naszego domu.

Marek Hłasko, „Pierwszy krok w chmurach”

Dom który stawia na nogi – parter

W centrum Świętochłowic powstaje niezwykły dom. „Dom, który stawia na nogi”. Zapraszamy Was na spacer po tym wyjątkowym miejscu, by móc oczami wyobraźni zobaczyć jak wiele do zaoferowania mają jego mury, otoczone zielenią i kwiatami.

Na parterze znajduje się piękna i przestronna kawiarnia. Od razu dotyka nas tu zapach świeżo parzonej kawy i pieczonego ciasta. W tym miejscu atmosfera sprzyja rozmowom  i spotkaniom z przyjaciółmi. Przy filiżance herbaty kosztujemy wypieków przygotowanych na miejscu przez podopiecznych fundacji. Bez względu na to czy za oknem świeci słońce czy pada deszcz, dobrze jest tu  usiąść z książką i odpocząć. Kawiarnia posiada również taras, na którym oprócz deserów, można delektować się promieniami słońca.

Kawiarnia – słodki przystanek Świętochłowic

Naprzeciw kawiarni zlokalizowane jest kolejne osobliwe miejsce. Sklep, który oferuje wyroby rękodzielnicze pracowni Fundacji Rodzin Polskich. Wytwarzane z sercem i pasją oryginalne przedmioty. Znajdziemy tu świece o różnych kształtach i zapachach, mydełka ozdobione suszonymi kwiatami, wyroby ze szkła i ceramikę, wypalaną w piecu naszej pracowni. Bawełniane torby, fartuszki i wiele innych niepowtarzalnych wyrobów. Sklep ten to idealne miejsce aby znaleźć dla bliskiej osoby wyjątkowy prezent.

Na parterze budynku mieszczą się także biura. Ciche i z pozoru mało ruchliwe miejsca. Jednak jest to prawdziwe centrum dowodzenia. Większość pracy wykonywana jest przy komputerach, dlatego tak ważne są tu duże biurka i wygodne fotele. To właśnie w tym miejscu nowe wizje i pomysły krystalizują się w rzeczywistość. Promocja, projekty, pozyskiwanie funduszy, księgowość to tylko ułamek spraw, którymi zajmują się osoby  pracujące w biurze. W tych małych pomieszczeniach dzieją się wielkie rzeczy, tak bardzo istotne dla funkcjonowania fundacji.

Wspieraj nas

Dom który stawia na nogi - parter

Istotnym miejscem, które również położone jest na parterze „Domu, który stawia na nogi” jest sala konferencyjna. Przestronne pomieszczenie , w którego centrum stoi wielki stół otoczony fotelami. Odbywają się tu wszystkie ważne spotkania, narady i konferencje. W tej sali spotyka się zespół fundacji, by omawiać plan działania dla nowych pomysłów  i projektów. Sala konferencyjna jest także miejscem spotkań z gośćmi Fundacji Rodzin Polskich. Miło jest tu porozmawiać przy filiżance dobrej kawy.

Oprowadzając Was po parterze tego wyjątkowego budynku nie mogę zapomnieć o jeszcze jednym znaczącym pomieszczeniu, a mianowicie o gabinecie psychologicznym. Dobrze jest mieć w domu przestrzeń i osobę , z którą możemy swobodnie porozmawiać o rzeczach trudnych, bolesnych i niezrozumiałych. Osobę, przed którą możemy się bez obaw otworzyć . Naszym celem jest wyjść naprzeciw tym potrzebom. Każdy, kto potrzebuje wsparcia psychologicznego lub terapii znajdzie za drzwiami tego gabinetu zrozumienie i cierpliwe ucho psychologa, który pomoże pozbierać rozsypane elementy i połączyć je w całość. Ten pokój sprzyja takim rozmowom. Jest ciepły i zaciszny, a wygodny fotel pozwoli się zrelaksować i zanurzyć we własnych myślach i wspomnieniach.

Niewątpliwie wielkim udogodnieniem budynku jest winda, która ułatwi poruszanie się między piętrami zwłaszcza osobom niepełnosprawnym i starszym. Mamy na uwadze, by mieszkańcy i odwiedzający nasz dom czuli się tu komfortowo i by ograniczenia nie stawały na przeszkodzie w normalnym funkcjonowaniu.

Miejsce pełne emocjonujących spotkań

Tak oto prezentuje się parter „Domu, który stawia na nogi”. Wiele ważnych pomieszczeń, w których będzie toczyło się życie fundacji nastawione na służbę drugiemu człowiekowi. A to jeszcze nie wszystko. Na  spacer po kolejnych piętrach domu  zaproszę Was już niebawem.

Wszystkich zainteresowanych naszymi działaniami oraz projektem Dom który stawia na nogi – parter zapraszamy do kontaktu oraz na nasz fanpage FB