Oczekując Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, nasi podopieczni wykonują na warsztatach różnorodne dekoracje. Choć metody jakimi te ozdoby wykonują są raczej nowoczesne, w wielu przypadkach nawiązują one do zdobienia sprzed lat.

A jak kiedyś to było?

Dawniej opierano się głównie na materiałach pochodzenia naturalnego, czyli takich, które były dostępne pod ręką, jak np. gałązki, słoma, trawa, barwniki z owoców i warzyw, czy skorupki jajek. Z czasem wykorzystywano też bawełniane wstążki czy bibułę.

W naszych pracowniach

Nasze Seniorki wykorzystując możliwości naszych pracowni wykonują podczas warsztatów różnorodne rękodzieła ze szkła, gliny oraz papieru.

 

Mimo, że wydaje się, że uczestnicy warsztatów nie mają zbyt dużego doświadczenia, a materiały z których wykonują dekoracje, nie są zbyt wyszukane, powstające rękodzieło robi niezwykłe wrażenie.

 

Stworzone przez nich przedmioty z pewnością stają się piękną dekoracją w ich mieszkaniach lub podarunkiem dla ich bliskich.

 

Również Ty możesz tworzyć takie cuda! Zapraszamy Cię do Fundacji byś i Ty mógł odkryć swoje zdolności oraz być może Twoją przyszłą pasję!