Wakacje w mieście nie muszą być nudne i nieciekawe. W naszej świetlicy środowiskowej co roku podczas wakacyjnej przerwy organizujemy zajęcia dla dzieci, które pozwalają im w interesujący sposób spędzić wolny czas.

Naszą propozycją w te wakacje były warsztaty artystyczne z czarnego teatru. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, wyjaśniamy, że czarny teatr to rodzaj niemego widowiska scenicznego odgrywanego na ciemnej scenie z czarnymi kurtynami z użyciem oświetlenia tworzącego grę światła i cienia.

Podczas pierwszych zajęć wspólnie z reżyser, Panią Dorotą, nasi podopieczni przygotowali scenariusz przedstawienia, którego tematyką było bezpieczeństwo na drodze. Spektakl zatytułowali: „Bezpieczni w mieście”. Następnie własnoręcznie wykonali scenografię i rekwizyty. Podczas kolejnych spotkań odbywały się próby. Zwieńczeniem warsztatów były dwa spektakle, które Świetliki wystawiły ostatniego dnia wakacji w wypełnionej po brzegi fundacyjnej teatralnej sali. Wśród widzów, oprócz rodziny i przyjaciół dzieci, można było dostrzec przedstawicieli Urzędu Miasta Świętochłowice oraz Komendy Miejskiej Policji.

Nasi podopieczni spisali się na medal. Trema ich nie zjadła i wszystko wyszło doskonale. Włożony w przygotowania wysiłek zaowocował wspaniałymi przedstawieniami. Jesteśmy z nich bardzo dumni. Nie można również zapomnieć o olbrzymim zaangażowaniu pani reżyser, która umiejętnie pokierowała młodymi aktorami. Serdeczne gratulacje!

Zadanie publiczne pt. „Świetlica środowiskowa – Świetliki ze Świętochłowic. Prowadzenie placówki wsparcia dziennego w formie specjalistycznej” jest współfinansowane ze środków Gminy Świętochłowice.