Mamy już ponad połowę maja. Pogoda bardzo różna – raz upały, innym razem plucha. Jednak u nas pełna mobilizacja! Dzieci i młodzież z projektu zmieniają się z miesiąca na miesiąc czasem zaskakując nas sobą – oczywiście pozytywnie. To dodaje skrzydeł i dodatkowej mobilizacji, by proponować im jeszcze więcej!

Koniec kwietnia i maj, minęły tak naprawdę poz znakiem integracji, co nas bardzo cieszy. Dzięki otwartości dzieci, rodziców i naszych opiekunów grup pojawia się coraz więcej możliwości do spotykania się podopiecznych świetlicy i streetworkingu na wspólnych działaniach. Głównie prym wiedzie crossmnton, czyli odmiana badminona która od razu pochłonęła dzieciaki. Ale są jeszcze wyjścia na wydarzenia sportowe np. mecz piłki nożnej czy siatkówki oraz wspólne seanse filmowe. Grupy naprawdę świetnie się spisują i coraz bardziej integrują.

Poza tym nasza świetlicowa część podopiecznych od poniedziałku do piątku działa w pracowniach, na zajęciach angielskiego, zajęciach tematycznych, wspólnym spędzaniu czasu wolnego ale i nauce. Co budujące – starsi pomagają młodszym! Naprawdę, widzimy jak nasze gagatki, stają się coraz bardziej odpowiedzialne, wrażliwe i sumienne! Przykładem mogą być przygotowania do obchodów Dnia Matki, trwające już miesiąc czasu. Ostatnio stały się okazją do porozmawiania na temat savoir vivre organizowania przyjęć. Staramy się także mobilizować do udziału w różnego rodzaju konkursach zewnętrznych.

Choć powoli zbliżają się wakacje i czasem pojawia się tema wspólnego wyjazdu, wszyscy dzielnie pracują nad swoim zachowaniem. Na początku maja kolejny raz wyróżnieni zostali ci, których postawa wyróżniała się na tle niemałej grupy uczestników projektu. Z pewnością nagrody takie jak bon do pizzerii czy darmowe wejściówki na koncert mobilizują i podnoszą rangę tej zdrowej rywalizacji.

Do świetlicy wpadły też wiosenne pomysły, które ubarwiły naszą ścianę. Pojawił się na niej napis oraz zdjęcia dziewczyn i chłopaków uczęszczających na zajęcia.

Cieszy nas, że działania podejmowane w ramach projektu mają pozytywny wydźwięk w postawie dzieci i młodzieży. Oby tak dalej!

zajęcia_świetlicowe (1)

Kolaże_zajęcia_dodatkowe_i_wyjściowe (1)

Kolaże_zajęcia_dodatkowe_i_wyjściowe (2)

Kolaże_zajęcia_dodatkowe_i_wyjściowe (3)

Kolaże_zajęcia_dodatkowe_i_wyjściowe (4)

Kolaże_zajęcia_dodatkowe_i_wyjściowe

zajęcia_świetlicowe