Po raz kolejny mieliśmy przyjemność dzielenia się naszym doświadczeniem pracy warsztatowej z młodzieżą w czasie Rekolekcji Wielkopostnych. W tym roku zostaliśmy zaproszeni przez Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich im. kard. A. Hlonda w Chorzowie, czyli do tak zwanego „Katolika”.

23 marca z samego rana udaliśmy się do Chorzowa, by wspólnie z uczniami ZSSRK uczestniczyć najpierw we Mszy Świętej, a później poznać się nieco lepiej przy radosnej twórczości. Przygotowaliśmy tym razem dwa warsztaty – witrażu i rękodzieła. Zawsze, uczestnicząc w takich wydarzeniach mamy przeświadczenie, że pięknie jest móc poznawać i doświadczać, jak wiele młodych ludzi ma wspaniałe serca. Ujęła nas także misja szkoły, która brzmi:

Przygotowanie młodego człowieka,
przez kształtowanie jego umysłu i ducha
do zdobywania wiedzy, która stawać ma się mądrością,
pomagać we wzrastaniu w łasce u Boga i ludzi,
oraz która czyni go aktywnym twórcą społecznej odnowy.

Dzielimy się więc kilkoma ujęciami z czasu spędzonego w czasie Rekolekcji Wielkopostnych, w gronie uczniów Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich im. kard. A. Hlonda w Chorzowie.