Za nami pierwsze spotkania warsztatowe ostatniej z grup projektowych, której „Chce się żyć!”. Choć niektórzy jeszcze nieco bardziej głową, a nawet i ciałem na wakacjach, praca nabiera tempa i kolorów.

Pod koniec wakacji szkolnych, ruszyliśmy z działaniami w dwóch pracowniach z planowanych pięciu – póki co, spotykamy się na zajęciach rękodzieła oraz ceramiki. Prosimy zatem o dozę cierpliwości – niebawem pojawi się nieco więcej barwnych zdjęć. Jednak co już możemy śmiało powiedzieć, to to, że spotkania należą do bardzo przyjemnych i twórczych. Miło pracuje się w niewielkiej grupie, gdzie można nawiązać nieco bliższe relacje i mocniej skupić się na każdej z osób.

Cieszymy się, że kolejne osoby przemierzają z nami drogę, coraz bliższą celowi projektu i stają się coraz bardziej aktywni społecznie, by już niebawem podjąć pracę zawodową. Niech na ten czas przyświecają nam pozytywne słowa:

Podczas gdy sukces oznacza, że masz rzeczy, których pragniesz – szczęście oznacza, że potrafisz cieszyć z rzeczy, które masz.

Bodo Schafer

9.1.5_warsztaty 9.1.5_warsztaty (1)