Przyjemne & Dobre – Fundacja Rodzin Polskich

Przyjemne & Dobre

Pokazujemy rodzinom jak można spędzić aktywnie czas i w ten sposób pogłębiać więzi – uczymy rozmowy, szacunku i zrozumienia.


Jest to nasz autorski program, który opieramy na wieloletnim doświadczeniu współdziałania z rodzinami i wolontariuszami. Idea projektu opiera się na wspieraniu rodziny. Obejmuje on wyjazdy letnie i zimowe, a ich celem jest w głównej mierze połączenie aktywnego wypoczynku całych rodzin z działaniami pozwalającymi na zgłębianie różnych aspektów życia – moralnego i społecznego. Wszystkie działania zawsze prowadzimy przy jednoczesnym zachowaniu wolności wyboru – liczy się przede wszystkim to, aby rodziny mogły spędzić ten czas na miarę swoich możliwości, korzystając z tego co zostało dla nich przygotowane.

Jako organizacja wspieramy przede wszystkim te rodziny, które mają trudności związane z funkcjonowaniem w społeczeństwie i budowaniem prawidłowych relacji. Szukamy również bogactwa jakie daje przebywanie rodzin z trudnościami z rodzinami właściwie funkcjonującymi, dlatego organizujemy także wyjazdy o charakterze integracyjnym.

Na przestrzeni lat działalności naszej Fundacji zainteresowanie programem na tyle rozrosło się, że w chwili obecnej mamy do zaproponowania każdego roku przynajmniej dwa wyjazdy letnie i jeden wyjazd zimowy. Współpracując z profesjonalnymi biurami podróży możemy zapewnić wspaniałe warunki i niesamowite przeżycia w naprawdę korzystnych cenach. Staramy się dbać o wysoki poziom organizacyjny, nie tracąc przy tym z oczu najważniejszego – pozytywnej atmosfery w grupie i odpowiadania na jej potrzeby.

Do tej pory mieliśmy okazję zwiedzić między innymi Meksyk, Kubę, Ziemię Świętą, Włochy, Medjugorie. Zimą natomiast kursujemy do Włoch lub Francji (w zależności od sezonu) na wypoczynek narciarsko-snowboardowy.