Kocham Mądrze – Fundacja Rodzin Polskich

Kocham Mądrze

Projekt obejmujący wsparcie osób z niepełnosprawnością oraz ich najbliższych, którzy na co dzień muszą się mierzyć z trudnościami.


Program „Kocham Mądrze” to kompleksowa opieka obejmująca osoby niepełnosprawne oraz ich najbliższych z otoczenia – rodziców, rodzeństwo, opiekunów. Tak naprawdę skierowana jest głównie w ich stronę, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę z jak wieloma trudnościami mierzą się każdego dnia, by usprawnić życie swoich niepełnosprawnych bliskich. Postanowiliśmy więc wyjść naprzeciw tej potrzebie! Nad projektem opiekę objęła Ania Migała – nasza specjalistka, psycholog, edukator, psychoterapeuta, artystka. Człowiek pełen pasji do życia z niepełnosprawnością, która w żaden sposób jej nie ogranicza.

Ten projekt różni się od innych typowych grup wsparcia. W ramach działania stawiamy ogromny nacisk na rozwój rodziców czy faktycznych opiekunów. Dążymy do tego, by uświadomili sobie, że niepełnosprawność ich dziecka czy osoby z otoczenia może być dla nich możliwością rozwoju. Aby właśnie dzięki chorobie odkryli swój potencjał i nauczyli się z niego korzystać. Przyjęcie takiej postawy wymaga długiej pracy rodzica czy opiekuna, ale jest to osiągalne.