Komu pomagamy – Fundacja Rodzin Polskich

Komu pomagamy

 

Pomagamy najmłodszym, rodzinom, nauczycielom oraz wychowawcom.

 

Dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem realizujemy programy, które budują zaufanie i poczucie bezpieczeństwa w ramach struktur rodzinnych czy pedagogiczno-wychowawczych. Prowadzimy również spotkania, warsztaty i projekty, które kierujemy do osób starszych, aby czuli się potrzebni i mogli odkrywać pasje i nierzadko swoje marzenia.

Jednym z najważniejszych elementów naszej działalności jest praca z dziećmi i młodzieżą, którą wspieramy w trudnych przeżyciach, wskazujemy jak prawidłowo kierować emocjami i rozwiązywać konflikty. Zajęcia warsztatowe pomagają im podbudować poczucie własnej wartości, które często u młodych ludzi jest bardzo niskie. Dzięki uczestniczeniu w zajęciach poznają i nazywają swoje uczucia, własną wartość oraz sztukę dialogu z drugim człowiekiem. Niejednokrotnie dzięki naszej pomocy dowiadują się czym jest miłość w codziennych relacjach i jak można ją wyrazić poprzez gesty, słowa czy zachowania.

Organizujemy wyjazdy połączone z warsztatami i rekreacją podczas których uczestnicy odkrywają jak ważne jest kształtowanie sprawności ciała i ducha. Staramy się również pokazać jak w codziennym życiu znaleźć wytchnienie i spojrzeć na świat w jaśniejszych barwach. Inicjatywy te mają ogromny wpływ na życie w małżeństwie i rodzinie oraz pomagają rodzinom wzrastać we wzajemnym zaufaniu, zrozumieniu i poczuciu bezpieczeństwa.

 

Możesz pomagać razem z nami


Potrzeby z jakimi borykają się nasi podopieczni są tak różne, jak różny jest każdy z nas. Jednak nie raz sama rozmowa czy obecność pomaga wzbudzić w drugim człowieku odwagę do podjęcia się większych zmian w życiu.


Zostań wolontariuszem
Skip to content