Dar serca, pomoc od serca ⋆ Pomóż seniorom odnaleźć nadzieję

42 567.00 zł (26.60 %)

Brakuje 117 433.00 zł

Wesprzyj akcję
DAR SERCA

Dar Serca - starość może być piękna dzięki Twojej pomocy!
Mamy czas do 30 czerwca 2022 r.,
żeby zebrać 160 000 zł.

Pomóż teraz >>

Twój Dar Serca

?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przekazania płatności do systemu. Administratorem danych jest Fundacja Rodzin Polskich im. św. Jan Pawła II z siedzibą przy ul. T. Kubiny 5, 41-600 Świętochłowice. Masz prawo do wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia lub usunięcia.

?

Zaznaczenie tego pola pozwoli nam informować Cię, co dobrego zrobiliśmy dla naszych podopiecznych, dzięki Twojemu wsparciu. Możesz zrezygnować w każdej chwili.

* pola wymagane

Wesprzyj akcję Dar Serca

Akcja Dar Serca to pomoc osobom starszym „zamkniętym” w czterech ścianach.

Akcja Dar Serca to pomoc osobom starszym „zamkniętym” w czterech ścianach. Nasza Fundacja wyciąga seniorów ze swoich mieszkań, aby mogli spotkać się z drugim człowiekiem na warsztatach oraz w pracowniach twórczych. Przejmujemy całą logistykę! Dodatkowo bezpłatnie świadczymy pomoc psychologiczną i terapeutyczną. Pomagamy przy codziennych obowiązkach (zakupy, toaleta, rehabilitacja, przygotowywanie posiłków, pranie, sprzątanie, formalności urzędowe).

Dzięki nam seniorzy odzyskują radość życia, czują się ważni i potrzebni.

Nasza organizacja powstała w 2011 roku, aby pomagać rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej. To także ciągła pomoc dla najmłodszych, którzy z jakichś względów nie doświadczają odpowiedniej opieki i miłości. 11 lat działalności to wielkie doświadczenie w pracy z drugim człowiekiem. Jednak przede wszystkim to ogrom historii: ciężkich, bolesnych, często trudnych do uwierzenia, z którymi muszą zmagać się nasi podopieczni.

Cel zbiórki:

Pozyskanie środków na opiekę nad seniorami, w tym opiekę psychologiczną i terapeutyczną, warsztaty twórcze i logistykę.

160 000 zł

To kwota, którą musimy zebrać do 30 czerwca 2022, aby móc nadal realizować nasze działania.

Mamy bardzo mało czasu! Każde 30, 60, 150 zł ma znaczenie.

Dar Serca - jesień życia może być piękna dzięki Twojej pomocy!

Nasza Fundacja ma być miejscem dla najbardziej potrzebujących Seniorów, gdzie dziesiątki oczu pełnych łez, na nowo zapłonie radością i dumą z tego, jak wiele znaczy ich obecność dla drugiego człowieka.

Można pomyśleć, że jesteśmy kolejną organizacją wspierającą osoby starsze w trudnej sytuacji życiowej i zdrowotnej – przecież nie brakuje źródeł opieki pielęgnacyjnej czy pomocy w codziennych obowiązkach. Racja. Tyle, że choć każda z nich niezwykle cenna nadal pozostawia seniorów w ich domach. Naszym celem jest otworzyć przed nimi drzwi i wesprzeć, by mogli wyjść do drugiego człowieka i zaczerpnąć życiowej energii.

Jak pomóc?

Dając Seniorom możliwości i poczucie, że są potrzebni!

Przede wszystkim pomoc Fundacji opiera się na:

  • Pomocy przy codziennych obowiązkach (zakupy, toaleta, rehabilitacja, przygotowywanie posiłków, pranie, sprzątanie, formalności urzędowe).
  • Warsztatach terapeutycznych.
  • Zajęciach w pracowniach.
  • Pomocy psychologicznej.
Ponadto Fundacja jest miejscem w którym naprawdę wiele się dzieje. Zajęcia świetlicowe dla dzieci, spotkania dla seniorów, warsztaty i zajęcia artystyczne... Chcemy włączyć w te projekty najbardziej potrzebujących Seniorów, którzy od lat marzą o żywej relacji z drugim człowiekiem.

Działania obejmą logistycznie cały proces aktywizacji – od transportu, po zaangażowanie w relację z drugim człowiekiem. Potencjał jaki ma w sobie każda z osób jest kopalnią diamentów! Dlatego nie chcemy zostawiać Seniorów zamkniętych w domach. To nasze ogromne marzenie, by w tych trudnych doświadczeniach dostarczyć im nadzieję, która potrafi uleczyć nawet najgłębsze rany.

Naszymi działaniami chcemy:

ROZPALIĆ, czyli wlać w ich serca na nowo wiarę w to, że są wartościowi i potrzebni oraz nadzieję, że nadal mogą podzielić się sobą z innymi.

USKRZYDLIĆ, zapewniając realne narzędzia ku temu, by ich wyjście z domu było możliwe – bez względu na stopień niepełnosprawności, czy miejsce zamieszkania.

UMOCNIĆ, stawiając ich potencjał w centrum poprzez wykorzystanie wiedzy i zdolności w działaniach z drugim człowiekiem – wykładach, warsztatach, spotkaniach organizowanych w Fundacji.

Nie ma piękniejszej formy terapii niż spotkanie z drugim człowiekiem i poczucie, że jest się potrzebnym.

PODOPIECZNI DARU SERCA