Rozpoczynając działalność Fundacji Rodzin Polskich, ówcześnie błogosławionego Jana Pawła II, podjęliśmy decyzję o otoczeniu rodzin opieką modlitewną. W oparciu o wezwanie Papieża, by zadbać o najważniejszą część naszego społeczeństwa zrodziła się krucjata, po przez którą możemy duchowo wspierać rodziny i małżeństwa, szczególnie te zagrożone rozbiciem. W tegoroczne wspomnienie św. Walentego chcemy reaktywować Krucjatę Modlitewną o Świętość Rodzin.

Szczególną troską Fundacji są wszystkie rodziny, w szczególności rodziny polskie w kraju i poza jego granicami. Swoją działalnością chcemy objąć te osoby, które borykają się z różnorodnymi problemami i kryzysami wpływającymi na życie rodzinne. Wszystkie kroki podejmowane w stronę drugiego człowieka oparte są na modlitwie, refleksji i zasadach życia chrześcijańskiego. Tym jest właśnie wspomniana Krucjata Modlitewna.

W dzieło Krucjaty włączyć może się każdy, kto odczuwa potrzebę modlitwy za rodziny, szczególnie te przeżywające trudności. Poprzez dar modlitwy i każdy gest miłości ofiarowany w intencji powierzonej na czas Krucjaty, realizujemy wezwanie św. Jana Pawła II o otoczenie troską każdej rodziny. Wierząc w siłę jaką dają Eucharystia, modlitwa i różaniec wierzymy, iż umacniamy nie tylko otoczoną rodzinę, ale także swój dom i najbliższych.

OFICJALNĄ DATĄ ROZPOCZĘCIA KRUCJATY MODLITEWNEJ JEST 14 LUTEGO 2017 ROKU

Jeśli więc masz wokół siebie rodziny i małżeństwa w kryzysie, mierzące się z wieloma problemami, będące daleko od Boga lub w Twojej rodzinie odczuwasz, że więzi ze sobą i z Bogiem stają się coraz trudniejsze – nie wahaj się prosić o modlitwę! Dla Boga nie ma nic niemożliwego!

Zapraszamy także tych, którzy w swoich codziennych praktykach religijnych, cierpieniach i trudach chcą szczególnie oddawać Bogu rodziny do włączenia się w dzieło modlitewne Krucjaty o Świętość Rodzin.

Wystarczy pobrać formularz, wypełnić formularz znajdujący się na dole strony wpisując w tytule „Krucjata Modlitewna o Świętość Rodzin” lub wysłać z tym samym tematem do nas maila. Zachęcamy także do propagowania inicjatywy w parafiach i wspólnotach.

Niech Boża Łaska za wstawiennictwem św. Jana Pawła II spływa na nasze domy, rodziny i małżeństwa +

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY A4

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY A5